Utropspris
Ytterfoder, porslin, Kina, 1900-talets slut, diameter 37 cm
nr. 750637
150 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 2h, 57m, 9s
Piedestal med belysning, keramik, 1900-talets andra hälft, höjd 45 cm
nr. 750629
125 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 2h, 45m, 9s
Vas, Upsala-Ekeby, 1930-tal, glaserat lergods, höjd 12 cm
nr. 750605
100 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 2h, 29m, 9s
Kanna, Holm, Höganäs, glaserad keramik, höjd 21 cm
nr. 750566
125 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 4h, 5m, 9s
Ytterfoder, 2 st, betong, 1900-talets senare hälft, L=121 och 61, H=26
nr. 750497
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 3h, 29m, 9s
Fat och skålar, bland annat Kina, 1900-tal, diameter 44 cm och mindre
nr. 750437
75 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 2h, 59m, 9s
Tallrik, 1700-tal, Bristol, England, fajans, diameter26 cm
nr. 750436
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 2h, 57m, 9s
Kaffeservis, Fyrklövern
nr. 750395
500 kr
Utropspris: 600 kr
3h, 31m, 9s
Husmodeller, porslin och konstmassa, olika tillverkare, höjd 12 cm och lägre
nr. 750334
100 kr
Utropspris: 500 kr
3h, 1m, 9s