Utropspris
Bordslampa, Ekeby, 1930-tal, glaserat lergods, höjd 30 cm
nr. 750937
150 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 15h, 42m, 15s
Trädgårdsurna, betong, diameter = 43cm, h = 50 cm
nr. 750927
800 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 15h, 40m, 15s
Ytterfoder, 1900-talets första hälft, flintgods, diameter 41 cm
nr. 750900
125 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 26m, 15s
Urna med lock "Blå Blomst" Royal Copenhagen, Danmark, porslin, höjd 29 cm
nr. 750882
350 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 15h, 16m, 15s
Servisdelar "Röd Rubin" Gefle
nr. 750859
300 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 15h, 2m, 15s
Bordslampor 2 st, keramik, 1900-talets slut, höjd 48 cm
nr. 750854
100 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 14h, 58m, 15s
Bordslampor 2 st, Kina, 18 och 1900-tal, höjd 29 cm
nr. 750851
75 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 14h, 56m, 15s
Skål med lock, porslin Kina, 1800-tal 11,5 cm
nr. 750849
400 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 14h, 52m, 15s
Lisa Larson, figurin, Gustavsberg, längd 9 cm
nr. 750811
800 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 14h, 40m, 15s
Stekfat, Qianlong, Kina 1700-tal, porslin, underglasyrblått, längd 51 cm
nr. 750809
2 400 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 14h, 38m, 15s
Figuriner, glas keramik och brons, höjd 22 cm och lägre
nr. 750804
100 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 14h, 34m, 15s
Vaser, kannor mm, bland annat Rörstrand, höjd 23 cm och lägre
nr. 750802
100 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 14h, 32m, 15s
Bordslampa, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, höjd 27 cm
nr. 750792
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 14h, 26m, 15s
Jardinjär, kanna, ramar mm, höjd 26 cm och lägre
nr. 750791
150 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 14h, 24m, 15s
Vaser, flaskor, mm, bland annat Kina, 18 och 1900-tal, höjd 17 cm och lägre
nr. 750789
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 14h, 20m, 15s
Matservisdelar + golvvas
nr. 750732
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 15h, 34m, 15s
nr. 750661
950 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 15h, 22m, 15s
Ytterfoder, Waldemarsudde, Gustavsberg, diameter14 cm
nr. 750660
150 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 15h, 20m, 15s
Skålar, ljusstake mm, lergods och glas, höjd 24 cm och lägre
nr. 750645
250 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 15h, 2m, 15s
Ytterfoder, porslin, Kina, 1900-talets slut, diameter 37 cm
nr. 750637
150 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 14h, 56m, 15s
Piedestal med belysning, keramik, 1900-talets andra hälft, höjd 45 cm
nr. 750629
125 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 14h, 44m, 15s
Vas, Upsala-Ekeby, 1930-tal, glaserat lergods, höjd 12 cm
nr. 750605
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 14h, 28m, 15s
Kanna, Holm, Höganäs, glaserad keramik, höjd 21 cm
nr. 750566
100 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 16h, 4m, 15s
Ytterfoder, 2 st, betong, 1900-talets senare hälft, L=121 och 61, H=26
nr. 750497
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 15h, 28m, 15s