Utropspris
Väggspegel, 1950-tal, 180 x 124 cm
nr. 750920
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 0h, 50m, 33s
Rökbord, ek och kopparskiva, 1900-talets första del, D = 62, H = 66
nr. 749752
400 kr
Utropspris: 500 kr
10m, 33s
Sybord, empirestil/senempire, 1800-tal, 60 x 39, H = 74
nr. 749757
400 kr
Utropspris: 500 kr
15m, 33s
Djupa tallrikar mm Ikea "Nejlika" D=22 & mindre
nr. 749874
400 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 0h, 23m, 33s
Schackspel m. pjäser
nr. 749922
400 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 23h, 42m, 33s
Chokladkanna Royal Copenhagen musselmalet H=20
nr. 749946
400 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 0h, 1m, 33s
Champagneglas 2 st "Orlando" Erika Lagerbielke, Orrefors, höjd 22 cm
nr. 750002
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
1h, 6m, 33s
Slipmaskiner 2st, våt och torr
nr. 750038
400 kr
Utropspris: 400 kr
1h, 38m, 33s
Stolar ett par Gustaviansk stil Axet
nr. 750039
400 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 0h, 41m, 33s
Ströare Bertil Vallien 2st H=16 & mindre
nr. 750088
400 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 0h, 7m, 33s
Spegel, Gustaviansk, 17/1800-tal, 186 X 80 cm
nr. 750099
400 kr
Utropspris: 2 500 kr
23h, 48m, 33s
Matservisdelar, Royal Copenhagen, Danmark, porslin, förgylld dekor
nr. 750151
400 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 0h, 36m, 33s
Soffbord "Icicle" Thomas Pedersen, Fredericia Furniture, Danmark, 2000-tal, skiva i laminat, ben i ek, 85 X 60 X 44 cm
nr. 750187
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 1h, 10m, 33s
Piedestal gjutjärn H=62
nr. 750197
400 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 23h, 45m, 33s
Kaffeservis "Gröna Anna" Rörstrand
nr. 750198
400 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 1h, 20m, 33s
Stolar David Rosen 6 st bok textil
nr. 750216
400 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 23h, 50m, 33s
Mat och kaffeservis, Svaneholm, porslin
nr. 750219
400 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 23h, 52m, 33s
Bordslampor ett par Flygfors H=34
nr. 750227
400 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 23h, 54m, 33s
Smyckeskrin 2 st, Kina, 1900-tal, höjd 33 cm
nr. 750279
400 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 1h, 0m, 33s
Figurin Dahl Jensen H=18,5
nr. 750341
400 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 0h, 39m, 33s
Byrå teak 4 lådor 80 X 40 H=77
nr. 750387
400 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 23h, 53m, 33s
Maria Ronnehed, blandteknik 70x100
nr. 750465
400 kr
Utropspris: 4 000 kr
5d, 0h, 41m, 33s
Bordslampor 2 st, 1900-talets första hälft, höjd 41 cm och lägre
nr. 750622
400 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 23h, 54m, 33s
Berndt Sjöwall olja på pannå 13,5 X 48,5, Sönderblåsta kvarnar vid Kapelludden Öland 1966
nr. 749746
350 kr
Utropspris: 400 kr
4m, 33s
40
40