Utropspris
Utropspris
Matgrupp Gustaviansk stil, bord D=110 + ilägg a59 H=74 och 4 stolar
nr. 747950
150 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 12h, 46m, 16s
TV Samsung 50 tum med fjärr
nr. 747955
800 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 12h, 50m, 16s
Diskmaskin Whirpool B=595mm H=810mm D=570mm
nr. 748076
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 12h, 45m, 16s
Maria Manuela Vintilescu (Född 1959) , serigrafi, 23/100, 49 X 49 cm
nr. 748128
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 13h, 28m, 16s
Gräsklippare, Klippo
nr. 748170
750 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 14h, 0m, 16s
Slagbord 1800-tal, L=178, B= 99 cm, H = 78
nr. 748181
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 13h, 47m, 16s
Skåp, allmoge, 1800-tal, senate bemålning, 189 X 103 X 40 cm
nr. 748206
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 12h, 42m, 16s
Per-Olof Nord, olja på duk, 68 X 54 cm
nr. 748212
350 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 12h, 54m, 16s
Matbord, stolar 4 st, 3 iläggsskivor, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft, bordets diameter 110 cm
nr. 748258
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 13h, 42m, 16s
nr. 748259
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 13h, 44m, 16s
Bokhylla, "Niklas", IKEA, 1980-tal, 86 x 43, H = 183
nr. 748261
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 12h, 16m, 16s
Hängfotogenlampa majolika D=52
nr. 748272
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 12h, 26m, 16s
Herrcykel, Crescent, 7-växlar, 28-tum
nr. 748274
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 13h, 52m, 16s
Felix Recondo, blyertsteckning, 1979, 75 X 57 cm
nr. 748310
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 14h, 30m, 16s
Figuriner ett par, hund, Italien, 1900-talets andra hälft, glaserad keramik, höjd 45 cm
nr. 748314
250 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 14h, 38m, 16s
Papperskorgar, ett par, 1900-talets första hälft, D = 35, H = 47
nr. 748336
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 12h, 46m, 16s
Cello + stråke, 1900-talets första hälft
nr. 748355
400 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 12h, 48m, 16s
Dator Macintosh SE modell M5011,
nr. 748369
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 13h, 10m, 16s
Trädgårdsgrupp i järn, bord D=80 H=73, soffa B=120 + 2st karmstolar
nr. 748399
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 13h, 34m, 21s
Golvur, William Robson, North Shields, Enland, 1700-talets andra hälft, fodral i el, 2 lod och pendel, höjd 216 cm
nr. 748408
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 13h, 14m, 16s
Fåtölj, Yngve Ekström Swedese, 1950-tal, teakfanér, fårskinn
nr. 748421
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 13h, 32m, 16s
Matta, 400 x 300
nr. 748481
850 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 14h, 14m, 16s
Matbord, teak, 2 iläggsskivor, 1900-talets senare hälft, H=74 L=109-200
nr. 748512
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 12h, 22m, 16s
Soffa, trä och textil, gustaviansk stil, L = 142
nr. 748539
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 12h, 55m, 16s
54
54