Utropspris
Utropspris
Timo Horne, akvareller 5 st, 69 X 49 cm och mindre
nr. 748140
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 10h, 38m, 49s
Philip von Schantz (1928-1998) litografi, EA, 61 X 44 cm
nr. 748146
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 10h, 44m, 49s
Servisdelar Gustavsberg "Blå blom"
nr. 748184
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 10h, 50m, 49s
Skrivbordsstol "Detroit" JOHANSON DESIGN, kromad metall och skinn
nr. 748230
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 10h, 30m, 49s
Sideboard, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft, 140 X 41 X 80 cm
nr. 748260
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 10h, 46m, 49s
nr. 748316
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 11h, 42m, 49s
Byrå, Danmark, 1960-tal, teak, 79 X 40 X 92 cm
nr. 748323
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 9h, 18m, 49s
Bordsspegel, Glasmäster Markaryd, 1960-tal, höjd 44 cm
nr. 748335
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 9h, 36m, 49s
nr. 748400
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 10h, 8m, 49s
nr. 748409
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 10h, 16m, 49s
Bornholmsur, 1800-tal, senare bemålning, 2 lod och pendel, höjd 200 cm
nr. 748418
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 10h, 26m, 49s
Stolar, 20 st, stapelbara
nr. 748423
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 10h, 36m, 49s
Fickur, Omega, 1900-talets första hälft, diameter 51 mm
nr. 748457
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 11h, 8m, 49s
Värmefläkt, 10 kW, B = 43, H = 49
nr. 748489
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 9h, 14m, 49s
Herrarmbandsur, 3 st, bl.a. Longines, 1940-50-tal
nr. 748510
125 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 9h, 30m, 49s
Tågfickur, silver, D = 76 mm
nr. 748516
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 9h, 33m, 49s
Ljusstakar, fyllda + 2 knivar, silver, knivblad stål, H = 15 o mindre, tot V = 604 g
nr. 748518
850 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 9h, 35m, 49s
Utställningsaffisch, Miró, 155 x 115
nr. 748544
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 10h, 0m, 49s
Skänk/disk, 1900-talets tidigare hälft, H=90 L=166 B=66
nr. 748569
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 9h, 34m, 49s
Richard Ryan, mapp med 4 st Silk-screen tryck, upplaga på 350, signerade, 63x48
nr. 748572
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 9h, 40m, 49s
Lounge chair, Hay Hee, metall, 2000-tal, B=64
nr. 748577
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 9h, 50m, 49s
Sjömansleksak, Lehmann, plåt och textil, 1900-talets första hälft, H = 19
nr. 748582
900 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 10h, 25m, 49s
Astrid Gate, graalvas, 219/299, Special Edition, utförd för Fyrklövern, H = 23 + ljussockel
nr. 748605
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 10h, 46m, 49s
Fåtölj, 1960-tal, teak, konstskinn, bredd 65 cm
nr. 748619
125 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 10h, 2m, 49s
54
54