Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Alla auktioner
Högst bud
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Alla städer
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Maurice Blanchard, gouache 24 X 32
nr. 750064
Aktuellt bud:
600 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 18h, 11m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Röllakansmattor 2 st 230 X 168 och mindre
nr. 750078
Aktuellt bud:
600 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 18h, 22m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Tallrikar Royal Copenhagen "Musselmalet" halvblond 8st D=21,5
nr. 750238
Aktuellt bud:
600 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 18h, 24m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Brädspel, W. Cremer, 27 Bond Street, "Horse Racing and Steeple Chase", England 1858-1870, 12 blyhästar, två hinder och en vattenhinder, spelplan och pjäslåda i mahogny, 122 x 58 cm
nr. 750278
Aktuellt bud:
600 kr
Utropspris: 2 500 kr
1d, 19h, 19m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ubåtsemblem, metall och trä, 1900-talets andra hälft, proveniens Hans Ellerströms samling
nr. 750293
Aktuellt bud:
600 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 19h, 39m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Maria Ronnehed, blandteknik 89x88
nr. 750419
Aktuellt bud:
600 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 18h, 38m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Mattallrikar Ikea "Nejlika" D=22,5
nr. 749861
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
18h, 31m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampor ett par, Taiba-Falkenberg Belysning, 1900-talets slut, D=40
nr. 749965
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 18h, 34m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fåtöljer ett par, 1800-talets slut, fast stoppad klädsel, framben med hjul
nr. 750118
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 800 kr
18h, 27m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Barbie Ken och Midge 1960-tal
nr. 750199
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 18h, 7m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Trädgårdsbord och två stolar, vitmålad aluminium, bordets diameter 69 cm
nr. 750222
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 18h, 17m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kaffegods Danmark
nr. 750236
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 18h, 22m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Provdocka A.M Sörensens Bustefabrik Köpenhamn, H=145
nr. 750248
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 18h, 31m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Moccamaster
nr. 750249
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 18h, 32m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Betongkrukor, ett par, D = 37, H = 35
nr. 750283
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 18h, 40m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Flygplansmodeller 6 st, byggda av Hans Ellerströms,1900-talets andra bredd 34 cm och mindre
nr. 750296
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 4 000 kr
1d, 19h, 45m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fat, silver, längd 25 cm, vikt 114 gram,
nr. 750408
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 18h, 1m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
LP-skivor
nr. 750421
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 18h, 11m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skål Edvard Hald Orrefors graal L=16,5
nr. 750568
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 19h, 0m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Industripallar med traktorsits, 2st, höj och sänkbar, metall
nr. 750872
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 1 200 kr
5d, 18h, 49m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fotogenlampor, 18/1900-tal, höjd 69 cm och lägre
nr. 751029
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 20h, 21m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Assietter Royal Copenhagen musselmalet helblonda D=17,5
nr. 749945
Aktuellt bud:
500 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 18h, 21m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bokhylla m. lådor, 206 x 32, H = 119
nr. 749973
Aktuellt bud:
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 18h, 39m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Lampkupor + hållare D=24 & mindre, 2 lådor
nr. 750023
Aktuellt bud:
500 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 18h, 52m, 43s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
7
...
40
1
2
3
4
...
40