Utropspris
Skolplanscher 2 st, 99 X 68 cm
nr. 748220
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 14h, 51m, 58s
Glassformar, väckarklocka, strykjärn mm
nr. 748196
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 14h, 5m, 58s
Jordglob, 1900-talets första hälft, höjd 52 cm
nr. 748192
125 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 13h, 57m, 58s
Gnistskydd, bemålat metall, 80x46 cm. Signerad. Oidentifierad.
nr. 748182
100 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 15h, 29m, 58s
Kaffekvarn , tot H=33
nr. 748157
300 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 15h, 12m, 58s
Dalahäster, träfiguriner mm, trä & lergods H=19
nr. 748155
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 15h, 11m, 58s
Ifö belysning hyllor mm
nr. 748133
200 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 14h, 58m, 58s
Vas, dalahästar, servisdelar mm, höjd 23 cm och lägre
nr. 748056
300 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 14h, 3m, 58s
Plåtskyltar 2st 40x59 & mindre
nr. 748038
150 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 14h, 2m, 58s
Lejon ett par, konstmassa,H=11
nr. 748007
75 kr
Utropspris: 300 kr
15h, 8m, 58s
Korgar ett parti B=64 och mindre
nr. 747938
450 kr
Utropspris: 400 kr
14h, 16m, 58s
Brännvinskagge, 1800-tal, L = 22
nr. 747895
150 kr
Utropspris: 400 kr
14h, 2m, 58s