Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Belysning
Kortast tid kvar
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Alla städer
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Bordsfotogenlampa med handmålad kupa, höjd exkl rör = 72
nr. 747499
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 2 500 kr
4d, 4h, 33m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordsfotogenlampa glas med handmålad kupa, H=62
nr. 747500
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 4h, 34m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vaser, figurin mm
nr. 747501
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 4h, 35m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa, Kina, ombyggd från 1700-tals krus, H=32
nr. 747297
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 4h, 37m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Hallampa + lampkupa D=22 & mindre
nr. 747506
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 4h, 39m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, mässing, 1900-talets slut, H=50
nr. 747337
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 4h, 45m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampor 2 st,bland annat Herstal 1990-tal, höjd 60 cm och lägre
nr. 747394
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 5h, 11m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, 2000-tal, Ikea, höjd 162 cm
nr. 747396
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 5h, 13m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vägglampor ett par, Anna Ehrner, Ateljé Lyktan Åhus, 1970-tal
nr. 747444
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 5h, 29m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vägglampor ett par, försilvrad brons,18/1900-tal höjd 50 cm
nr. 747459
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 5h, 41m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa, 1900-talets andra hälft, mässing med lackerad plåtskärm, höjd 47 cm
nr. 747461
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 5h, 43m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, behängd med prismor, 1900-talets andra hälft, diameter 25 cm
nr. 747462
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 5h, 45m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, Barock-stil, 1900-tal, mässing, diameter 55 cm
nr. 747465
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 5h, 51m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Väggljusstakar ett par, mässing, 1900-talets första hälft, höjd 35 cm
nr. 747490
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 3h, 31m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vägglampa Lupo mässing glas
nr. 747548
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 3h, 47m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Väggljushållare, ett par, gulmetall, empirestil, H = 22, L = 19
nr. 747555
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 3h, 53m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Takfotogenlampa, majolika, sent 1900-tal, D = 56
nr. 747558
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 3h, 55m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, Poul Henningsen "PH 5", vitlackerad plåt med orange och blå reflektor, Diameter 48 cm, Etikettmärkta Louis Poulsen, Denmark
nr. 747561
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 3h, 56m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa By Rydéns plåt D=38
nr. 747563
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 3h, 57m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljusstakar ett par, silver, höjd 8 cm, fyllda, total vikt 257 gram
nr. 747541
Aktuellt bud:
300 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 3h, 59m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kristallkrona barockstil H=57 D=45
nr. 747572
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 4h, 0m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampor ett par, mässing H=53
nr. 747574
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 4h, 2m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampor ett par, mässing H=46
nr. 747575
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 4h, 3m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampor 2st, mässing H=49 & mindre
nr. 747577
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 4h, 5m, 50s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
4
5
6
7