Utropspris
Verktygslådor, mestadels Hilti
nr. 751031
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 12h, 22m, 49s
Krus med tappkran, Höganäs, saltglaserat stengods, höjd 33 cm
nr. 751030
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 12h, 20m, 49s
Fotogenlampor, 18/1900-tal, höjd 69 cm och lägre
nr. 751029
550 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 12h, 18m, 49s
Kvarnar, strykjärn, mortel mm, 18 och 1900-tal
nr. 751008
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 12h, 16m, 49s
Bestickservisdelar "Svensk Spets" nysilver och rostfritt stål, olika tillverkare
nr. 751005
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 12h, 14m, 49s
Bestickservis, nysilver
nr. 751004
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 12h, 12m, 49s
Bestickservis, nysilver
nr. 751003
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 12h, 10m, 49s
Golvvas, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, höjd 61 cm
nr. 751001
100 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 12h, 8m, 49s
Snickarbänk längd 175 cm, höjd 85 cm
nr. 750989
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 12h, 6m, 49s
Skäkteträn, klappträn, besman, allmoge, 18 och 1900-tal, längd 66 cm och mindre
nr. 750987
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 12h, 4m, 49s
Apoteksflaskor, höjd 31 cm och lägre
nr. 750984
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 12h, 2m, 49s
Byrå, Ikea, 1900 - talets senare hälft. 77 x 44 cm, h = 60 cm
nr. 750983
350 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 12h, 0m, 49s
Byrå, 1800-tal, 71 x 44 cm, h = 98 cm
nr. 750980
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 11h, 58m, 49s
Brännvinsflaskor mm, höjd 24 cm och lägre
nr. 750979
125 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 56m, 49s
Bestick, nötknäppare, blåslampor mm, 18 och 1900-tal,
nr. 750977
125 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 54m, 49s
Stolar, 4st, trä och konstläder, 1900-talets mitt
nr. 750976
100 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 11h, 52m, 49s
nr. 750975
125 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 11h, 50m, 49s
Träfigurer 4 st, 1900-talets andra hälft, osignerade, höjd 14 cm och lägre
nr. 750974
250 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 11h, 48m, 49s
Herrcykel, "Pilen", 28"tum
nr. 750973
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 11h, 46m, 49s
Fruktskål på fot, nysilver och glas, slipad dekor, diameter 27 cm
nr. 750972
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 44m, 49s
Rakspegel med borste och tvålkopp, 1900-talets första hälft, höjd 34 cm
nr. 750971
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 11h, 42m, 49s
Servisdelar "Mullbär" Gefle
nr. 750969
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 11h, 40m, 49s
Koppaspann, tennterin mm, 18 och 1900-tal, höjd 28 cm och lägre
nr. 750967
125 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 38m, 49s
Slagbord, furu, 1800 - tal, 75+28+78 cm, b = 109 cm, h = 75 cm
nr. 750966
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 11h, 36m, 49s
17
17