Utropspris
Högtalare, 1par, Cerwin Vega Hed H-15
nr. 750963
350 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 16h, 47m, 40s
Rullbord, 80 x 50 cm, h = 90 cm
nr. 750961
175 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 16h, 45m, 40s
Takfotogenlampa, 1800-tal, senare elektrifierad, höjd 73 cm
nr. 750954
100 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 16h, 43m, 40s
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft, mässing och glas, höjd 46 cm
nr. 750949
350 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 16h, 41m, 40s
Flygplansmodell, byggda av Hans Ellerströms,1900-talets andra hälft, bredd 27,5 cm
nr. 750945
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 16h, 39m, 40s
Skålar fat, figuriner mm, bland annat Kina, diameter 32 cm och mindre
nr. 750944
125 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 16h, 37m, 40s
Ljusstakar, väggljusstake mm, höjd 40 cm och lägre
nr. 750943
150 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 16h, 35m, 40s
Dragspel 3 st, 1900-talets första hälft
nr. 750941
350 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 16h, 33m, 40s
Figuriner 2 st, gips, höjd 58 cm och lägre
nr. 750940
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 16h, 31m, 40s
Bordslampa, Ekeby, 1930-tal, glaserat lergods, höjd 30 cm
nr. 750937
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 16h, 29m, 40s
Trädgårdsurna, betong, diameter = 43cm, h = 50 cm
nr. 750927
900 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 16h, 27m, 40s
Leksaker ett parti obeg
nr. 750586
75 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 16h, 26m, 40s
Leksaksbilar ett parti
nr. 750585
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 16h, 25m, 40s
Leif Nielsen olja på duk 75 X 100
nr. 750583
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 16h, 24m, 40s
Kristallampa D= 47
nr. 750582
75 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 16h, 23m, 40s
Bordslampa, mässing med glaskupor, ombyggd fotogenlampa, 1900-talets första hälft, höjd 60 cm
nr. 750921
250 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 16h, 23m, 40s
Trädgårdsbord plåt 58,5 x 58,5 H= 71
nr. 750581
350 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 16h, 22m, 40s
Bendt Lauridsen olja på duk 59 X 89
nr. 750580
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 16h, 21m, 40s
Väggspegel, 1950-tal, 180 x 124 cm
nr. 750920
500 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 16h, 21m, 40s
Göta Fogler olja på duk 50 X 64
nr. 750578
0 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 16h, 20m, 40s
Spegel H= 175
nr. 750577
100 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 16h, 19m, 40s
Köksbord, Perstorpsplatta, fällbara ben, 1900-talets mitt. L = 95+25 cm, b = 61 cm, h = 72 cm
nr. 750915
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 16h, 19m, 40s
Bandslipmaskin Festool
nr. 750576
1 000 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 16h, 18m, 40s
Stol gustavianskstil
nr. 750575
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 16h, 17m, 40s
36
37
38
39
40
48
38
48