Utropspris
Stolar 8 st, Sorø Stolefabrik, Danmark, 1900-talets mitt, björk, stapelbara
nr. 741429
2 100 kr
Utropspris: 1 500 kr
3h, 58m, 45s
Vas Rörstrand Gunnar Nylund H=13,5
nr. 741441
150 kr
Utropspris: 300 kr
3h, 58m, 45s
Sparbössor 3 st L=18 och mindre
nr. 741442
250 kr
Utropspris: 400 kr
3h, 59m, 45s
Kista, allmoge, 1700-tal, 96 X 63 X 57 cm, en nyckel
nr. 741439
750 kr
Utropspris: 600 kr
4h, 0m, 45s
Tord Leander Engström olja på duk 64 X 44
nr. 741443
550 kr
Utropspris: 1 500 kr
4h, 0m, 45s
Gösta Falck olja på duk 54 X 45
nr. 741444
75 kr
Utropspris: 400 kr
4h, 1m, 45s
Pelarbord med marmorskiva D=41 + ljusstake i smide H=105
nr. 741445
75 kr
Utropspris: 300 kr
4h, 2m, 45s
Trädgårdsurnor ett par, betong, 1900-tal, höjd 46 cm
nr. 741449
1 100 kr
Utropspris: 1 500 kr
4h, 2m, 45s
Salutskanon, brons, Svensk Metallkonst, kanonens längd 38 cm. Laddstake och två skott.
nr. 741808
2 000 kr
Utropspris: 2 500 kr
4h, 2m, 45s
Pelarbord B=130 H=75
nr. 741446
700 kr
Utropspris: 400 kr
4h, 3m, 45s
Skrivbord teak 105x60 H=75
nr. 741447
800 kr
Utropspris: 500 kr
4h, 4m, 45s
El-Cykel, trehjuling, Lyfco, 6-växlar, laddare och batteri, 2 nycklar till batteriet
nr. 741453
2 300 kr
Utropspris: 6 000 kr
4h, 4m, 45s
Soffa nyrokoko L=220
nr. 741448
750 kr
Utropspris: 1 200 kr
4h, 5m, 45s
Elis Barkstedt, olja på duk 48x68
nr. 741450
100 kr
Utropspris: 500 kr
4h, 6m, 45s
Justus Lundegård (1860-1924) olja på duk, 62 X 48 cm
nr. 741455
700 kr
Utropspris: 1 000 kr
4h, 6m, 45s
Henry Carlsson, olja på duk 49x38
nr. 741451
125 kr
Utropspris: 500 kr
4h, 7m, 45s
Olja på duk, oidentifierad konstnär, 60x73 cm, signerad.
nr. 741809
75 kr
Utropspris: 400 kr
4h, 7m, 45s
Otydligt signerad olja på pannå -41 (Bien) 49 X 64
nr. 741452
50 kr
Utropspris: 500 kr
4h, 8m, 45s
Evald Ask (1894-1958) Olja på pannå, 49 x 33 cm signerad och daterad XXXV
nr. 741460
175 kr
Utropspris: 800 kr
4h, 8m, 45s
Damejeanner 2st H=51 & mindre
nr. 741454
350 kr
Utropspris: 400 kr
4h, 9m, 45s
Tidningsställ på hjul H=175
nr. 741456
50 kr
Utropspris: 400 kr
4h, 10m, 45s
Olof Krumlinde, olja på duk, 35 X 32 cm
nr. 741463
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
4h, 10m, 45s
Stolar 6st Blå Station, krom & böjträ
nr. 741457
1 100 kr
Utropspris: 2 000 kr
4h, 11m, 45s
Damejeanner 3st H=48 & mindre
nr. 741458
250 kr
Utropspris: 400 kr
4h, 12m, 45s
56
56