Utropspris
Ateljé Lyktan, ljuslyktor, 3 st, glas och metall, H = 16
nr. 744991
550 kr
Utropspris: 800 kr
13h, 13m, 14s
Kaffekoppar med fat "Blå blom" Gustavsberg
nr. 745122
500 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 13m, 14s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 1900-tal, 91 x 61
nr. 745021
300 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 14m, 14s
Kultsten, Bengt Berglund, Gustavsberg, H=6
nr. 745054
300 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 15m, 14s
Träsnitt, Japan, 1800-tal, oidentifierad konstnär, 36 X 25 cm
nr. 745124
125 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 15m, 14s
Figuriner bla Dagny Zackrisson 0 tavla emalj H=20 och mindre
nr. 745057
100 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 16m, 14s
Ungdomscykel Crescent 3 växlar
nr. 745066
100 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 17m, 14s
Bordslampa, Ombyggd fotogenlampa, 1800-tal, fot i marmor och metall, höjd 72 cm inklusive skärm
nr. 745130
100 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 17m, 14s
Skrivbordsstolar plast ett par
nr. 745067
50 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 18m, 14s
Kassettdäck Alpaga FL-8000
nr. 745069
200 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 19m, 14s
Fåtölj, 2000-tal, bredd 80 cm
nr. 745131
0 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 19m, 14s
Slagbord B=70 H=72
nr. 745070
175 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 20m, 14s
Enhjuling
nr. 745072
300 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 21m, 14s
Bordslampa, 1800-tal, brons, höjd 60 cm inklusive skärm
nr. 745133
175 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 21m, 14s
Snöblad 2 st B=100 och mindre
nr. 745073
350 kr
Utropspris: 800 kr
13h, 22m, 14s
Radiogrammofon med intarsia B=79
nr. 745074
50 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 23m, 14s
Taklampa, LYFA, 1960-tal, mässing, diameter 44 cm
nr. 745135
0 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 23m, 14s
Skinnfåtölj 1960-tal
nr. 745076
100 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 24m, 14s
Kökssoffa 1800-tal L=180
nr. 745078
50 kr
Utropspris: 800 kr
13h, 25m, 14s
Fotpall, ek, fast stoppad klädsel, 1900-talets andra hälft
nr. 745137
50 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 25m, 14s
Väggskåp 1800-tal 72 X 24 H=76
nr. 745079
175 kr
Utropspris: 800 kr
13h, 26m, 14s
Köksbord 1960-tal 90 X 75 + utdragsskivor
nr. 745080
50 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 27m, 14s
Vicke Lindstrand, karaff/shaker, Orrefors, H=26
nr. 745138
175 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 27m, 14s
Skrivbord 1800-tal 140 X 70 H=70 + stol
nr. 745082
0 kr
Utropspris: 700 kr
13h, 28m, 14s
59
59