Utropspris
Skrin Norge 1800-tal eller äldre, 42x28 H=22
nr. 746082
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 15h, 50m, 24s
nr. 746370
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 15h, 55m, 24s
Krus, korg + kopparhämtare, H = 35 o mindre
nr. 745247
200 kr
Utropspris: 400 kr
15h, 5m, 24s
Bönepall, trämått mm
nr. 746026
175 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 1m, 24s
Henrikstorps glasbruk bok
nr. 746530
175 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 17h, 2m, 24s
Vagnslyktor, 4 st, H = 47 o mindre
nr. 745809
150 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 16h, 46m, 24s
Allmogeföremål mm ett parti
nr. 745630
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 15h, 13m, 24s
Slagbord, 1800-tal, avlutad furu, 177 X 103 X 79 cm
nr. 746794
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 15h, 6m, 24s
Hörnskåp 1800-talet H= 109 B= 47
nr. 745551
75 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 16h, 31m, 24s
Spegel + stol, 1800-tal, spegeln 92 X 56 cm
nr. 745615
75 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 17h, 27m, 24s
Barnsekretär, allmoge, 1800-tal, senare bemålning, 150 X 58 X 43 cm
nr. 745692
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 16h, 21m, 24s
Kopparföremål, bl.a. 1800-tal, H = 36 o mindre
nr. 746008
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 47m, 24s
Sikt D=78
nr. 746536
75 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 15h, 6m, 24s
Träföremål, fotoramar mm.
nr. 746602
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 16h, 0m, 24s
Allmogeföremål mm
nr. 745501
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 16h, 6m, 24s
Spegeldörr 18-1900-tal 179 X 88
nr. 746098
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 59m, 24s
Kista, 17/1800-tal, furu, järnbeslag, en nyckel, 116 X 61 X 64 cm
nr. 746341
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 17h, 33m, 24s
Allmogetextilier
nr. 746487
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 28m, 24s
Nötknäppare, 2 st, oidentifierad konstnär
nr. 746584
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 15h, 45m, 24s
Fiskegarn äldre
nr. 746745
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 16h, 59m, 24s
Skåp, 1800-tal, senare bemålning,
nr. 745697
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 16h, 27m, 24s
Pigtittare, H = 72
nr. 745805
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 16h, 43m, 24s
Brudpall, monterade horn m.m.
nr. 745807
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 16h, 45m, 24s
Kista 17-1800-tal 76 X 46 H=40
nr. 746092
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 58m, 24s