Utropspris
Bord, laminatskiva, 2000-tal, H=71 D=74
nr. 749967
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 5h, 20m, 58s
Karl-Johan-stolar, bl.a. stil, 2 + 2 +1
nr. 749753
50 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 5h, 21m, 58s
Anders Zorn, efter, litografi Bengtssons lito 20 X 29, signerad i trycket
nr. 749754
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 5h, 22m, 58s
Skylt, höjd 3,6 m
nr. 749970
75 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 5h, 22m, 58s
Paraplyställ, B = 46, H = 64
nr. 749755
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 5h, 23m, 58s
Anders Zorn, efter, litografi Bengtssons lito 30 X 20, signerad i trycket
nr. 749756
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 5h, 24m, 58s
Dörr med karm, Swedörr, Bladmått 72 x 188 cm, Karm 78 x 194 cm
nr. 749971
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 24m, 58s
Sybord, empirestil/senempire, 1800-tal, 60 x 39, H = 74
nr. 749757
300 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 5h, 25m, 58s
Väggskåp, 1800-tal, m. lådor, 90 x 28, H = 68
nr. 749758
350 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 5h, 26m, 58s
Matta, handknuten, Iran, 214 X 328 cm
nr. 749974
500 kr
Utropspris: 2 500 kr
1d, 5h, 26m, 58s
Lampbord + stolar, 1900-talets första del, 52 x 52, H = 62
nr. 749759
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 5h, 27m, 58s
Bord, senbarockstil, 1800-tal, 102 x 62, H = 76
nr. 749760
1 100 kr
Utropspris: 1 200 kr
1d, 5h, 28m, 58s
Vinställ, järn, h = 135 cm
nr. 749975
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 5h, 28m, 58s
Pall, gustaviansk stil, B = 44, H = 45
nr. 749761
300 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 29m, 58s
Brevlåda, plåt, amerikansk, L = 52
nr. 749762
100 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 5h, 30m, 58s
Skrivbord, 1800-tal, ek, 125 X 74 X 76 cm
nr. 749976
350 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 5h, 30m, 58s
Kopparstick äldre 41 X 53
nr. 749763
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 5h, 31m, 58s
Sminkbord, m. spegel, gustaviansk stil, m. glasskiva, 110 x 42, tot H = 135
nr. 749764
750 kr
Utropspris: 1 200 kr
1d, 5h, 32m, 58s
Brickbord, Serholt Sweden, 2000-tal, diameter 70 cm
nr. 749977
175 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 32m, 58s
Tryck äldre 50 X 31
nr. 749765
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 33m, 58s
Dockskåp, 1:12, trä
nr. 749766
150 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 5h, 34m, 58s
Tamburmajor, 1900-talets andra hälft, stålrör, höjd 183 cm
nr. 749978
125 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 5h, 34m, 58s
Byrå m. marmorskiva, 3 lådor, 79 x 47, H = 84
nr. 749767
900 kr
Utropspris: 1 200 kr
1d, 5h, 35m, 58s
Stolar, 2 st, gustaviansk stil, 1900-tal, Lindome
nr. 749768
100 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 5h, 36m, 58s
39
39