Temaauktion KB
Utropspris
Utropspris
Fåtölj, Ikea, 1980/90-tal, skinn
nr. 777761
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 18h, 37m, 48s
Kuddar och bonader
nr. 777795
300 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 18h, 55m, 48s
Jordglob med belysning, JRO Globus, 1960-tal, höjd 42 cm
nr. 777806
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 19h, 7m, 48s
Taklampor ett par 1900-taletsandra hälft, glas och mässing, diameter 13 cm
nr. 777808
300 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 19h, 11m, 48s
Taklampa, 1900-talets första hälft, glas och bakelit, diameter 20 cm
nr. 777810
175 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 19h, 13m, 48s
Taklampa, 1960/70-tal, diameter 45 cm
nr. 777814
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 19h, 21m, 48s
Förstärkare, Yamaha RX-V350
nr. 777835
125 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 17h, 1m, 48s
Vykort, Ängelholm, Skälderviken mm, ca 142 st
nr. 777837
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 17h, 3m, 48s
Böcker, Malmö och skåne
nr. 777845
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 17h, 11m, 48s
Pälsjacka, storlek M
nr. 777849
550 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 17h, 15m, 48s
Göte Georg Svensson, plja på duk, 55 X 45 cm
nr. 778029
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 17h, 31m, 48s
Börje Lindberg, litografi, 1971, 126/260, 66 X 53 cm
nr. 778030
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 17h, 33m, 48s
Litografi, "Avocado Collage" Sven Bertil Berg, Alexius Huber, Hans Verduijin, Arne Ringström
nr. 778033
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 17h, 37m, 48s
Ljusstakar, grytor mm, koppar och mässing
nr. 778034
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 17h, 39m, 48s
Tallrik, "Krakel Spektakel" Stig Lindberg för Gustavsberg, D=17,5
nr. 778051
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 17h, 51m, 48s
LP-skivor
nr. 778195
200 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 18h, 3m, 48s
Vaser 2 st "Argenta" Wilhelm Kåge, Gustavsberg, höjd 15 cm och lägre
nr. 778199
175 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 18h, 9m, 48s
Armbandsur Michael Kors mm, quartz, diameter 42 mm
nr. 778200
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 18h, 11m, 48s
Bordslampa, Royal Copenhagen, höjd 45 cm inklusive skärm
nr. 778203
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 18h, 17m, 48s
Jordglob, taklampa och vägglampa, höjd 40 cm och lägre
nr. 778221
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 18h, 27m, 48s
Skrivbord, ek, 1900-talets början, H=76 B=117
nr. 778235
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 18h, 33m, 48s
Mangelkorgar mm, längd 75 cm och mindre
nr. 778259
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 18h, 43m, 48s
Tallrikshyllor 2 st, 1900-tal, längd 154 cm och mindre
nr. 778260
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 18h, 45m, 48s
Taklampor 2 st, plast, 1900 och 2000-tal, diameter 45 cm och mindre
nr. 778275
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 18h, 53m, 48s
16
17
18
19
20
25
18
25