Utropspris
Prydnadskanon gjutjärn tot L=97
nr. 749546
1 200 kr
Utropspris: 3 000 kr
10h, 13m, 48s
Cykellampa Diamant, sparbössa Bankaktiebolaget Södra Sverige, bälte med spänne, fotoram 1800-tal
nr. 749665
250 kr
Utropspris: 800 kr
10h, 59m, 48s
Torrflugor inramade 2 tavlor 26 X 32
nr. 749573
300 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 8h, 46m, 48s
Kikare 2 st
nr. 749586
300 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 8h, 56m, 48s
Fiskeutrustning ett parti
nr. 749625
150 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 9h, 25m, 48s
Fiskeutrustning ett parti
nr. 749703
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 49m, 48s
Bajonett, EJ AB, längd 34 cm
nr. 749982
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 9h, 41m, 48s
nr. 750278
550 kr
Utropspris: 2 500 kr
4d, 10h, 7m, 48s
Fönster ur HMS Iggö, Minsveparen M60, 4st, komplett med karm men i delar.
nr. 750295
75 kr
Utropspris: 1 200 kr
4d, 10h, 31m, 48s
Pins och emblem ur Hans Ellerströms samling
nr. 750297
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 10h, 35m, 48s
Ask, nysilver, gravyr: Eighth Air Force Bomber Stream Leo H Dodson Outstanding Crew Pacesetter VI Jan 1957 Pacesetter VII April 1957 + bronsmedalj WWII, proveniens Hans Ellerströms
nr. 750302
75 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 8h, 45m, 48s
nr. 750318
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 9h, 15m, 48s
Knivar 3 st en med bajonettfattning, 1900 och 2000-tal, längd 35 cm och mindre
nr. 750420
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 8h, 57m, 48s
Kikare 2 st Hamlet 12X50 och Kombi Marin 7X50
nr. 750498
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 9h, 55m, 48s