Utropspris
Pasteller 2 st + olja på pannå 23 X 38 och mindre
nr. 749572
125 kr
Utropspris: 300 kr
21h, 20m, 34s
Georg Lagerfeldt teckning + etsning, rammått 41 X 31 och mindre
nr. 749574
50 kr
Utropspris: 300 kr
21h, 22m, 34s
Martina Müntzing, screentryck på duk, ur IKEA Art Event-serien, september 2006. "Premiär" 210 X 140 cm
nr. 749730
75 kr
Utropspris: 500 kr
21h, 46m, 34s
Martin Tengberg 2 st olja på pannå 14 X 17
nr. 749606
175 kr
Utropspris: 500 kr
21h, 47m, 34s
Tryck med folkdräkter ett parti, rammått 36 X 28 och mindre
nr. 749627
125 kr
Utropspris: 300 kr
22h, 2m, 34s
Kungatryck ett parti 20 X 14
nr. 749628
75 kr
Utropspris: 300 kr
22h, 3m, 34s
Oidentifierad konstnär 5 st tavlor olja på skuren 10,5 X 13 och mindre
nr. 749629
75 kr
Utropspris: 300 kr
22h, 4m, 34s
Carl Månsson olja på duk 45 X 65
nr. 749630
175 kr
Utropspris: 500 kr
22h, 5m, 34s
Studiostaffli, höj och sänkbart
nr. 749805
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
22h, 30m, 34s
Podier 3 st, höjd 122 cm och lägre
nr. 749830
350 kr
Utropspris: 300 kr
23h, 2m, 34s
Hans Osswald, blandteknik på pannå 2 st, 50 X 34 cm och mindre
nr. 749903
50 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 21h, 20m, 34s
nr. 749702
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 21h, 23m, 34s
Åke Ahlberg, litografi 125/195, 47x34
nr. 749704
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 21h, 25m, 34s
nr. 749705
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 21h, 26m, 34s
nr. 749706
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 21h, 27m, 34s
Arvid Mauritz Lindström, olja på duk 39x55
nr. 749715
850 kr
Utropspris: 2 500 kr
1d, 21h, 36m, 34s
Oidentifierad konstnär collage/akvarell + akvarell 28 X 24 och mindre
nr. 749742
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 21h, 45m, 34s
C Kruuse olja på duk + tavla metall 26 X 34 och mindre
nr. 749743
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 21h, 46m, 34s
Berndt Sjöwall olja på pannå 13,5 X 48,5, Sönderblåsta kvarnar vid Kapelludden Öland 1966
nr. 749746
350 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 21h, 48m, 34s
Sven Hörnell fotokonst 57 X 56, Rapaselet Augusti
nr. 749747
300 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 21h, 49m, 34s
Sven Fredrik Rydnemalm -68 olja på duk 46 X 55
nr. 749749
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 21h, 51m, 34s
Anders Zorn, efter, litografi Bengtssons lito 20 X 29, signerad i trycket
nr. 749754
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 21h, 56m, 34s
Anders Zorn, efter, litografi Bengtssons lito 30 X 20, signerad i trycket
nr. 749756
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 21h, 58m, 34s
Kopparstick äldre 41 X 53
nr. 749763
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 22h, 5m, 34s