Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Samlarföremål
Kortast tid kvar
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Alla städer
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Affisch "Kristina från Duvemåla" signerad av Benny Andersson och Björn Ulvaeus, 60 X 30 cm
nr. 749513
Aktuellt bud:
750 kr
Utropspris: 600 kr
9h, 22m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sparbössa, "Sparskytt", 1900-talets första hälft, H=17 cm
nr. 749633
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 50m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Modellbilar samt bordslampa, bland annat Bburago och Edition Atlas, skala 1/18 och mindre
nr. 749646
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 56m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Barnvespa, Pedalscooter, Model "Vespa Kid / Brevettatodalla Piaggio SPA". Italien, 70 tal, L = 85 cm
nr. 749721
Aktuellt bud:
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 9h, 28m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Leksaksbilar, samlarbilder, Corgi (Holiday Camp Special) Burago, Siku mm, längd 24 cm och mindre
nr. 749790
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 10h, 2m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Leksaksbil "Love Bug" Taiyo, Japan, 1970-tal, batteridriven, längd 26 cm
nr. 749791
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 10h, 4m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sparbössor 3 st, höjd 16 cm och lägre
nr. 749797
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 10h, 16m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bokmärken hockeybilder mm
nr. 749711
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 9h, 32m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Waldorfdockor, 3st
nr. 750192
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 11h, 0m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bing och Gröndahl, Kaffeservis, "Ballerina"
nr. 750202
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 11h, 8m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kopparföremål, medaljer m.m.
nr. 750027
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 10h, 18m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Brädspel, W. Cremer, 27 Bond Street, "Horse Racing and Steeple Chase", England 1858-1870, 12 blyhästar, två hinder och en vattenhinder, spelplan och pjäslåda i mahogny, 122 x 58 cm
nr. 750278
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 2 500 kr
4d, 10h, 42m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ubåtsemblem, metall och trä, 1900-talets andra hälft, proveniens Hans Ellerströms samling
nr. 750293
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 11h, 2m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Flygplansmodeller 6 st, byggda av Hans Ellerströms,1900-talets andra bredd 34 cm och mindre
nr. 750296
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 11h, 8m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Pins och emblem ur Hans Ellerströms samling
nr. 750297
Aktuellt bud:
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 11h, 10m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kortlek, "The American Indian Souvenir Playing Cards" Copyrighted in 1900 by Lazarus & Melzer Los Angeles Cal, 53-kort
nr. 750303
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 9h, 22m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ubåtsmodeller, flygplansmodell, bordsflagga mm, proveniens Hans Ellerström
nr. 750318
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 9h, 50m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordsur, frimärken, mynt glasägg mm, längd 61 cm och mindre
nr. 750333
Aktuellt bud:
300 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 9h, 58m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Barbie Ken och Midge 1960-tal
nr. 750199
Aktuellt bud:
450 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 9h, 30m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kartor m.m. Skåne
nr. 750324
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 10h, 11m, 26s
Spara
Lägg bud
Lägg bud