Vår visningslokal i Karlskrona är stängd
Utvalda auktioner
Se alla auktioner
Vas, Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-talets mitt, glaserat stengods, höjd 32 cm
nr. 747050
1 300 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 23h, 38m, 3s
Golvfigurin, Konstmassa, 1900-talets andra hälft, höjd 78 cm
nr. 747098
850 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 0h, 2m, 3s
Fåtöljer ett par "AAL93" Hee Welling HAY, 2000-tal, fast stoppad klädsel, benställning i böjträ
nr. 748002
125 kr
Utropspris: 10 000 kr
6d, 0h, 20m, 3s
Stolar 6 st, Niels O Møller, JL Møller Möbelfabrik, 1960-tal, teak, sitsar klädda i konstskinn, sitthöjd 44 cm
nr. 748319
4 800 kr
Utropspris: 8 000 kr
4d, 0h, 7m, 3s
Björnhuvud, konstgjort, höjd 50 cm
nr. 746833
500 kr
Utropspris: 300 kr
22h, 34m, 3s
Yngve Ekström, fåtölj "Lamino", ek & fårskinn
nr. 747470
4 000 kr
Utropspris: 6 000 kr
2d, 23h, 13m, 3s
Träbjörn, Kay Bojesen, Danmark, ek, höjd 12 cm
nr. 746998
450 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 48m, 3s
Kam, fodral i guld, 18 K, kammen i plast, total vikt 30,9 gram, längd hopfälld 10 cm
nr. 747521
4 600 kr
Utropspris: 12 000 kr
3d, 22h, 46m, 3s