Onsdag ny dag för transport mellan auktionshusen fr.o.m. v10
Vår visningslokal i Karlskrona stängs i april
Utvalda auktioner
Se alla auktioner
Vicke Lindstrand (1904-1983) skål "Hällristningar, Kosta, 1950/60-tal, slipad och graverad dekor, diameter 27 cm, signerad: Kosta LG 502
nr. 740769
400 kr
Utropspris: 5 000 kr
6d, 6h, 9m, 30s
Bronsskulpturer ett par H=83 och mindre, osignerade
nr. 739560
4 100 kr
Utropspris: 5 000 kr
6h, 0m, 30s
Diamantring vitguld, 18k, tot 2,18ct varav den största stenen 0,9ct . De större stenarna med inneslutningar, en av de minsta stenarna med skada. Ringens storlek 17mm. tot vikt 6,3 gram
nr. 739729
14 500 kr
Utropspris: 25 000 kr
1d, 5h, 21m, 30s
Leksak plåt Lemann H=21
nr. 739576
250 kr
Utropspris: 800 kr
6h, 13m, 30s
Jakttrofé Impala + skinnbit H=88
nr. 739710
1 200 kr
Utropspris: 1 500 kr
7h, 3m, 30s
Lokalmynt Åhus, 1st 18k guld, 1st sterlingsilver & 1st koppar, guldvikt = 21,9g
nr. 740970
2 300 kr
Utropspris: 10 000 kr
6d, 7h, 4m, 30s
Trattgrammofon ek + stenkakor & piedestal
nr. 739792
1 900 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 5h, 59m, 30s
Modellbilar, SAAB, skala 1/43
nr. 740513
550 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 6h, 29m, 30s