Onsdag ny dag för transport mellan auktionshusen fr.o.m. v10
Vår visningslokal i Karlskrona stängs i april
Utvalda auktioner
Se alla auktioner
Pieter Bout och Adriaen Frans Boudewyns, deras art, olja på pannå, 16-1700-tal, 25 x 32, i 1800-tals barockstilram
nr. 740192
2 700 kr
Utropspris: 6 000 kr
3d, 16h, 42m, 4s
Soffa, 2-sits, med "Lotus Lin" Svenskt tenn tyg, längd 137 cm höjd ca 80 cm.
nr. 740238
1 900 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 16h, 24m, 4s
Fat, Lisa Larsson, "Granada" Gustavsberg, diameter 28 cm.
nr. 740732
200 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 16h, 44m, 4s
Leksak plåt Lemann H=21
nr. 739576
250 kr
Utropspris: 800 kr
17h, 24m, 4s
Bronsskulpturer ett par H=83 och mindre, osignerade
nr. 739560
4 100 kr
Utropspris: 5 000 kr
17h, 11m, 4s
Vicke Lindstrand (1904-1983) skål "Hällristningar, Kosta, 1950/60-tal, slipad och graverad dekor, diameter 27 cm, signerad: Kosta LG 502
nr. 740769
400 kr
Utropspris: 5 000 kr
6d, 17h, 20m, 4s
Bertil Vallien, glaskonst "Dreamer" Kosta Boda H=16
nr. 739695
1 600 kr
Utropspris: 2 500 kr
17h, 59m, 4s
Trattgrammofon ek + stenkakor & piedestal
nr. 739792
1 900 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 17h, 10m, 4s