Utropspris
Urmakarverktyg, 3 del, 1800-tal
nr. 742811
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 20h, 28m, 45s
Fickur, nyckeldragare, 1800-talets andra hälft, D = 48 mm
nr. 742812
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 20h, 29m, 45s
Armbandsur, rep-objekt, bl.a. Tärnan.
nr. 741954
0 kr
Utropspris: 300 kr
22h, 6m, 45s
Golvur, Westerstrands, höjd ca 220 cm.
nr. 742180
0 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 21h, 51m, 45s
Väggur, 1800-tal, mahogny, höjd 77 cm
nr. 742700
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 19h, 43m, 45s
Bordspendyl, 1800-tal, brons, höjd 22 cm, (pendel medföljer med passar ej)
nr. 742731
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 20h, 15m, 45s
Golvur, 17/1800-tal, höjd 235 cm
nr. 742758
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 20h, 29m, 45s
Armbandsur, bl.a. Montine mekanisk + tändare
nr. 742759
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 19h, 55m, 45s
Golvur, 1800-tal, höjd 220 cm
nr. 742858
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 21h, 37m, 45s
Golvur, 1800-tal, höjd 212 cm
nr. 742859
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 21h, 39m, 45s
Golvur, H = 214, rokoko, 1800-tal
nr. 742865
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 20h, 58m, 45s