Utropspris
Bordsur 2 st, 1900-talets andra hälft, bla Junghans, höjd 21 cm och lägre
nr. 746352
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 19h, 9m, 29s
Skeppsur, Schatz + barometer, diameter 18 cm och mindre, en nyckel
nr. 746275
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 20h, 19m, 29s
Herrgårdsur, ek, 1900-talets första hälft, höjd 120 cm
nr. 746263
950 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 19h, 59m, 29s
Väggur, glas, Holmegaard, D=32
nr. 746182
450 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 21h, 7m, 29s
Armbandsur Jorgen, Boetten i guld, 18 K, diameter 33 mm
nr. 746001
2 600 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 19h, 5m, 29s
Väggur, ek, 1900-talets början, höjd 90 cm
nr. 745808
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 19h, 9m, 29s
Väggur, Junghans, 18/1900-tal, höjd 95 cm
nr. 745779
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 15m, 29s
Bordspendyl, 1900-talets första hälft, bronserad zink, höjd 32 cm
nr. 745777
150 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 11m, 29s
Väggur, Junghans, 18/1900-tal, höjd 87 cm
nr. 745772
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 3m, 29s
Bordsur, Jugend, 1900-talets början, höjd 38 cm
nr. 745728
125 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 20h, 31m, 29s
Bordspendyl, bronserad zink, 1800-tal, höjd 32 cm
nr. 745720
150 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 20h, 25m, 29s
Armbandsur och fickur, bland annat Timex, Gul
nr. 745656
175 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 19h, 25m, 29s
Bordsur, 1900-talets första hälft, bredd 63 cm + årsur, höjd 30 cm
nr. 745579
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 20h, 45m, 29s
Fickur, guld i boetten, 14 K, diameter 29 mm
nr. 745491
2 000 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 19h, 9m, 29s
Herrarmbandsur 2 st Lanco och Svalan, manuella, 1950-tal, diameter 33-34 mm
nr. 745485
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 19h, 7m, 29s
Smycken, bijouterier, armbandsur, delvis silver
nr. 745463
750 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 18h, 59m, 29s
Damarmbandsur, Omega Genève, manuell, stål, plexiglas, diameter 26 mm
nr. 745461
750 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 18h, 55m, 29s
Damarmbandsur, Certina, guld i boetten, 18 K, quartz, diameter 24 mm
nr. 745387
3 100 kr
Utropspris: 3 000 kr
20h, 49m, 29s