Utropspris
Stol/Utdragssäng, allmoge, 1800-tal 72 X 53 X 94 cm
nr. 742384
75 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 5h, 31m, 21s
Taburett, 1800-tal, bredd 63 cm
nr. 742381
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 5h, 25m, 21s
Kista, allmoge, daterad 1853, originalmålning, längd 142 cm
nr. 742153
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 6h, 57m, 21s
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal, senare bemålning, 110 X 90 X 55 cm
nr. 742151
0 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 6h, 53m, 21s
Utdragssoffa, allmoge 1800-tal, längd 188 cm
nr. 741722
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 8h, 33m, 21s
Kista, allmoge, 1700-tal, 96 X 63 X 57 cm, en nyckel
nr. 741439
700 kr
Utropspris: 600 kr
7h, 15m, 21s