Utropspris
Eve Eriksson (1910-1992) "Skogslandskap" 1972, olja på duk, 55 X 46 cm, utställd på Liljevalchs Konsthall
nr. 742289
75 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 6h, 34m, 19s
Bord onyx metall D=50 H=57
nr. 742586
300 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 6h, 34m, 19s
Korgar stort parti
nr. 742587
175 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 6h, 35m, 19s
Eve Eriksson (1910-1992) "Porträtt" 1953, olja på pannå, 33 X 22,5 cm
nr. 742291
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 6h, 36m, 19s
Spegel H=103
nr. 742588
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 6h, 36m, 19s
Karmstolar, 10 st, 1900-talets senare hälft, B=55
nr. 743076
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 6h, 37m, 19s
Eve Eriksson (1910-1992), olja på duk 1987, 75 X 66 cm
nr. 742294
550 kr
Utropspris: 4 000 kr
5d, 6h, 38m, 19s
Karmstolar, 8 st, 1900-talets senare hälft, B=55
nr. 743077
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 6h, 39m, 19s
Eve Eriksson (1910-1992) pastell på papper, 38 X 31 cm
nr. 742298
75 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 6h, 40m, 19s
nr. 743078
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 6h, 41m, 19s
Eve Eriksson (1910-1992) stilleben, olja på duk, 41 X 31 cm
nr. 742299
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 6h, 42m, 19s
Eve Eriksson (1910-1992) "Röda Blommor" 1980, olja på duk, 31 X 25,5 cm
nr. 742303
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 6h, 44m, 19s
Skåp, ek, 2000-tal, 184 X 48 X 121
nr. 742309
0 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 6h, 46m, 19s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå, 40 X 35 cm
nr. 742310
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 6h, 48m, 19s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå, 1933, 53 X 51 cm
nr. 742312
125 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 6h, 50m, 19s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1989, 59 X 59 cm
nr. 742314
850 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 6h, 52m, 19s
Herrcykel, Gripen, 28 tum
nr. 742328
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 6h, 54m, 19s
Damcykel, Crescent, 28 tum, 3 växlar
nr. 742329
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 6h, 56m, 19s
Herrcykel, Crescent, 28 tum, 3 växlar
nr. 742330
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 6h, 58m, 19s
Damcykel, Andersson, 28 tum, 3 växlar
nr. 742331
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 7h, 0m, 19s
Damcykel, Crescent, 28 tum
nr. 742332
175 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 7h, 2m, 19s
Fiol + stråke, 1900-tal, fiolens längd 60 cm
nr. 742337
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 7h, 4m, 19s
Alexius Huber, tavla, borstad metall24 x 24 cm
nr. 742338
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 7h, 6m, 19s
Bertil Vallien, glasbåt, Kosta Boda, längd 18 cm, signerad
nr. 742339
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 7h, 8m, 19s
44
45
46
47
48
56
46
56