Vår visningslokal i Karlskrona är stängd
Utvalda auktioner
Se alla auktioner
Vas, Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-talets mitt, glaserat stengods, höjd 32 cm
nr. 747050
350 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 8h, 55m, 32s
Oscar Reutersvärd, litografier 6 st 149/190 39 X 29
nr. 746459
2 100 kr
Utropspris: 2 000 kr
8h, 49m, 32s
Sideboard, Alf Svensson, Bjästa Möbler, 1960-tal, ek, dörrar med flätad rotting, 179 X 72 X 45 cm, stämpelmärkt ALF SVENSSON BJÄSTA SWEDEN
nr. 746481
4 100 kr
Utropspris: 8 000 kr
2d, 8h, 49m, 32s
Snurrfåtölj + pall, Blå station
nr. 746719
4 600 kr
Utropspris: 7 000 kr
1d, 9h, 27m, 32s
LP-skivor
nr. 746930
2 100 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 9h, 12m, 32s
Spegel rotting 1900-talets mitt 80 X 66
nr. 746960
600 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 7h, 47m, 32s
Silverservis, bricka L=44 + kaffe och tekanna socker och grädde tot V=2,2kg
nr. 746796
10 500 kr
Utropspris: 8 000 kr
2d, 8h, 13m, 32s
Vilstol, Bruno Mathsson , Karl Mathsson Värnamo tillverkad 1936, flätad sits av sadelgjord, stomme i böjträ, björk, etikettmärkt, längd 150 cm
nr. 747091
5 000 kr
Utropspris: 5 000 kr
9h, 54m, 32s